facebook

Systemy wentylacji ILTO

MEPTEK OY Właścicielem marki oraz producentem rekuperatorów marki ILTO jest firma MEPTEK OY (www.meptek.fi), która powstała w 1980 roku. W 100% jest to firma fińska. Obrót roczny wynosi 18.000 000€. Firma posiada prawie 30 letnie doświadczenia w branży wentylacyjnej. Urządzenia marki ILTO to godne polecenia, sprawdzone na bardzo wymagającym rynku skandynawskim. Nowoczesne rozwiązania produkcyjne umożliwiają krótkie i dokładne terminy dostaw.

Meptek oferuje wysokiej jakości systemy wentylacyjne do mieszkań, budynków biurowych i komercyjnych, szkół, przedszkoli. Meptek wytycza kierunki w dziedzinie urządzeń i rozwiązań wentylacyjnych z rekuperacją ciepła do mieszkań jako ich producent i dostawca. Firma jest liderem w branży ze względu na jakość, technologię i asortyment produktów.

Czyste powietrze w pomieszczeniu to dobre samopoczucie.

Czyste powietrze w pomieszczeniu to dobre samopoczucieEfektywny system wentylacyjny wymienia powietrze w pomieszczeniu raz na dwie godziny. Takie rozwiązanie daje gwarancje czystego I zdrowego powietrza. Wszystkie produkty Mepteku wyposażone są w filtry zgodnie z wymogami klasy G3 i F7, które są obecnie wymagane dla systemów wewnętrznych. Efektywne filtry usuwają zanieczyszczenia i pyłki z nawiewanego powietrza, powodując, że powietrze w pokoju jest znaczenie świeższe. Dobrze funkcjonujący i odpowiednio konserwowany system wentylacyjny ułatwia życie alergikom gdy nadchodzi czas pylenia roślin.
 

Z korzyścią dla mieszkańców i budynku.

Mechaniczny system wentylacyjny Meptek chroni mieszkańców od chorób dróg oddechowych i dba o sam budynek. Efektywna wentylacja usuwa nadmiar wilgoci z budynku, dzięki czemu pozostaje on suchy. Efekt ten zabezpiecza nas przed szkodami spowodowanymi przez pleśń i zagrzybienie. Efektywny system wentylacji zapewnia także suche okna i suchą konstrukcję ścian zewnętrznych podczas sezonu grzewczego. Warunkiem poprawnej pracy systemu wentylacyjnego jest utrzymywanie systemu w czystości. Filtry należy regularnie czyścić i wymieniać przynajmniej 2 razy do roku.

Najwyższej klasy urządzeniaNajwyższej klasy urządzenia i rozwiązania wentylacyjne rodzą się wówczas, gdy rozwinięta technologia łączy się ze wiedzą jak najlepiej zaspokoić potrzeby klienta. Produkcja produktów wysokiej jakości wymaga nowoczesnych pomieszczeń produkcyjnych, wciąż rozwijanych procesów produkcji oraz niezbędnej wiedzy i umiejętności. Jakość produkty Meptek zawdzięczają ich twórcom. Całością zarządzają doświadczeni specjaliści i ich wizje. Wyjątkowe specjalistyczne umiejętności przejawiają się w starannym projektowaniu produktów, maszyn i systemów a także w innowacyjności. To doprowadziło do przełomowego rozwoju produktów. Meptek nieustannie tworzy nowe, postępowe rozwiązania dla wentylacji od pojedynczych produktów po pełne systemy. Innowacyjność i eksperckie umiejętności w dziedzinie wentylacji widać m.in. przy współpracy z VTT (Państwowe Techniczne Centrum Badawcze) przy tworzeniu nowych energooszczędnych rozwiązań.

Urządzenia odpowiednie do przeznaczenia pomieszczeń.

Urządzenia odpowiednie do przeznaczenia pomieszczeńSzeroki asortyment wyrobów Meptek dostosowano do nowych jak i starych budynków oraz domków letniskowych. Rozwiązania zawsze dopasowujemy do obiektu. Dlatego projektując system wentylacji bierzemy pod uwagę szczególne wymagania wynikające z przeznaczenia danego obiektu. Należy oszacować wpływ wszystkich możliwych czynników i na tej podstawie dobierane są urządzenia wentylacyjne wraz z umieszczoniem ich w budynku. Na wybór urządzenia poza powierzchnią obiektu ma wpływ także m.in. orurowanie oraz organizacja przepływu powietrza.

System wentylacyjny to funkcjonalna całość.

Wentylację w budynku stanowi jedną całość. Działa najefektywniej, kiedy wszystkie elemnty składowe są dobrane odpowiednio do przeznaczenia i są właściwie rozmieszczone. Dobrze zaprojektowany i właściwie zamontowany system wentylacyjny zapewnia czyste i świeże powietrze we wszystkich pomieszczeniach. Organizacja przepływu powietrza w systemie nawiewnym i wywiewnymjest zorganizowana w następujący sposób: powietrze przefiltrowanew prowadza się do pokoju dziennego, sypialni i pokoju kominkowego. W okresie grzewczym nawiewane powietrze jest podgrzewane, następnie z tych pokoi wędruje do innych pomieszczeń budynku. Jednocześnie zabrudzone lub wilgotne powietrze jest odprowadzane na zewnątrz.

Pliki do pobrania:
Download this file (zestawienie-urzadzen-ilto.pdf)ILTO[ ]575 Kb