facebook
klimatyzator multisplit
Klimatyzacja dawno już przestała być w Polsce nowością. Niewiele osób podchodzi już do tego rozwiązania nieufnie, a mity o jej negatywnym wpływie na zdrowie zostały już dawno obalone. Klimatyzatory coraz częściej instalowane są nie tylko w polskich biurach, ale również domach i mieszkaniach. Jak wybrać klimatyzator dla siebie i swojej rodziny? Sprawdźmy!
pompa ciepła w domu
Coraz więcej osób budujących swoje nowe domy interesuje się rozwiązaniami korzystającymi z odnawialnych źródeł energii. Nic w tym dziwnego – ceny paliw i prądu rosną w zastraszającym tempie. Jednym z najczęściej wybieranych urządzeń do domów jednorodzinnych (jednak nie tylko) są pompy ciepła. Czym są i jak działają?

biuro

Klimatyzacja w nowoczesnych biurowcach jest już standardem. Nic w tym dziwnego: najlepsi specjaliści na rynku cenią sobie pracę w komfortowych warunkach, klimatyzowane biuro jest wiec dla nich świetnym wabikiem. Pracodawcy wiedzą też, że jakość powietrza, jakim oddychają pracownicy, ma znaczny wpływ na ich wydajność i kreatywność. Jak to możliwe?

filtr

Przeciwnicy klimatyzacji w domu często twierdzą, że nigdy by jej nie zainstalowali, gdyż zdarza się, że wydziela ona nieprzyjemny zapach. Jednak przyczyną takiej sytuacji nie jest standardowe działanie instalacji, lecz zaniedbania jej właściciela. Jeśli klimatyzacja jest prawidłowo użytkowana i serwisowana, wydobywanie się przykrych zapachów nie może mieć miejsca.

klima a wentylacja

Klimatyzacja staje się coraz bardziej popularna, jednak niewiele osób wie, czym tak naprawdę różni się od zwykłej wentylacji. W dzisiejszym wpisie wyjaśnimy, jak działają oba rozwiązania.

domowa klima

Klimatyzacja w domu już od wielu lat przestała być nieosiągalnym marzeniem. Obecnie na jej montaż decyduje się coraz więcej osób budujących swój nowy dom, czy też przeprowadzających remont starego lokum. Czy domowa klimatyzacja jest tylko zbędnym kaprysem, czy czymś więcej? Przekonajmy się!