facebook

Klimatyzacja w domu już od wielu lat przestała być nieosiągalnym marzeniem. Obecnie na jej montaż decyduje się coraz więcej osób budujących swój nowy dom, czy też przeprowadzających remont starego lokum. Czy domowa klimatyzacja jest tylko zbędnym kaprysem, czy czymś więcej? Przekonajmy się!

 


Przyjemna temperatura


Klimatyzację w domu montujemy, myśląc przede wszystkim o upalnych dniach, podczas których zwykłe odpoczywanie przed telewizorem, jest niekomfortowe, a w nocy nie da się spać. Wysokie temperatury są też zagrożeniem życia, zwłaszcza dla osób starszych i niemowląt. Klimatyzacja sprawia, że temperatura w domu staje się przyjemna nawet w środku lata. Niewiele osób wie jednak o tym, że klimatyzatorem można też dogrzewać pomieszczenia wtedy, gdy jest chłodno, a urządzenie robi to bardzo energooszczędnie, działając jak pompa ciepła. Dlatego też inwestycja w klimatyzację domową zwraca się nie tylko latem, ale również jesienią czy zimą.


Czyste powietrze


Kolejnym argumentem, dla którego tak wiele osób decyduje się na montaż klimatyzacji, jest fakt, że w urządzeniu znajdują się filtry, które oczyszczają powietrze z pyłków, kurzu i zanieczyszczeń. Najnowocześniejsze klimatyzatory oczyszczają też powietrze ze smogu, co jest obecnie ogromną zaletą, zwłaszcza w wielkich miastach. Klimatyzacja osusza też powietrze w domu. To sprawia, że gorsze warunki do rozwoju mają w nim bakterie i pleśnie. Instalację klimatyzacji domowej odczują przede wszystkim alergicy i astmatycy. Klimatyzacja dba więc o nasze zdrowie, o ile pamiętamy o regularnej wymianie filtrów.


Wartość domu


Montaż klimatyzacji podnosi też znacznie wartość domu. Osoby szukające nowego lokum coraz częściej zwracają uwagę na nowoczesne, energooszczędne rozwiązania, które podnoszą komfort mieszkania w danym miejscu. Montując klimatyzację, możemy być pewni, że kiedyś, w razie potrzeby sprzedamy dom lub mieszkanie drożej, niż gdybyśmy zastosowali podczas ich budowy tradycyjne rozwiązania.