facebookmultizew.jpg   Zestawy klimatyzacyjne typu Free Joint Multi – FJM (uniwersalna jednostka zewnętrzna multi w kombinacji z różnego rodzaju jednostkami wewnętrznymi) z pompą ciepła, wykonane w technologii inverter. Klimatyzatory z tej serii pozwalają tworzyć dowolne konfiguracje (od jednej do czterech jednostek wewnętrznych podłączonych do jednej jednostki zewnętrznej w zależności od typu).
multiwew.jpgwewnmulti.jpgmultikanal.jpg


W urządzeniach zastosowano technologię multi inverter (sprężarki Samsung BLDC), ekologiczny czynnik R410A, zapewniając wysoką efektywność obiegu chłodniczego oraz możliwość podłączenia jednostek wewnętrznych o łącznej wydajności chłodniczej aż do 170% zdolności chłodniczej jednostki zewnętrznej. Zapewniając przy tym wskaźniki EER/COP na poziomie 3,95/4,00 W/W. Zastosowanie automatycznego systemu adresowania jednostek (Interfejs 485) ułatwia montaż i skraca jego czas. Elektryczne podłączenia nie muszą być zsynchronizowane z połączeniami rurociągów, a polaryzacja kabli sygnałowych jest bez znaczenia – system sam odnajduje właściwe ich położenie. W trybie automatycznym sterownik sam wykrywa poszczególne jednostki.                     

dvm_m.jpg

           
Technologia DVM (Digital Variable Multi) ze sprężarką Digital Scroll to najnowocześniejsza i najbardziej energooszczędna technologia w połączeniu z prostotą i niezawodnością konstrukcji.    

Jako jednostki wewnętrzne można zastosować cały typoszereg jednostek wewnętrznych do zabudowy oraz jednostki naścienne. Możliwość podłączenia do 16 jednostek wewnętrznych, maksymalna długość orurowania dochodzi do 100m, maksymalne przewyższenie instalacji wynosi 50m. Łączna moc jednostek wewnętrznych wynosi nawet 130% wydajności jednostki zewnętrznej. Są energooszczędne i niedrogie w eksploatacji.  

 
Zaletami tego systemu są:
- Niższe koszty eksploatacji dzięki wysokiej efektywności systemu.
- Szeroki zakres wydajności pozwala na precyzyjną kontrolę temperatury w pomieszczeniu, w zależności od potrzeb użytkownika.
- Wysoka niezawodność systemu – zastosowano najwyższej jakości podzespoły mechaniczne i elektroniczne.
- Brak zakłóceń elektromagnetycznych oraz uproszczenie instalacji ze względu na brak konieczności stosowania syfonów na liniach freonowych (co umożliwia dobrana prędkość przepływu czynnika i konstrukcja sprężarki).

 

                       
Attachments:
Download this file (katalog-samsung-dvm2009.pdf)Katalog Samsung - Systemy DVM[ ]8404 kB