facebook

SiteLogo.gif

17674.jpg

DHP-AX - powietrzna pompa ciepła
o mocy od 6 do 12 kW
DHP_H_Opti_Pro_Nowo____.JPG

 

 

 

 

 

 

Wykorzystaj energię skumulowaną w powietrzu
Zmniejsz koszty ogrzewania w Twoim domu, stosując najbardziej elastyczną pompę ciepła. Przy rojektowaniu pompy ciepła DHP-AX, wykorzystaliśmy dotychczasową naszą wiedzę. Stworzyliśmy wysokiej klasy, w pełni elastyczną pompę powietrze/woda. Ciepło odzyskiwane jest z powietrza zewnętrznego nawet przy temperaturze –16°C.

17749.jpgElastyczne rozwiązanie
Inwestując w zakup pompy ciepła, istotna jest przed wyborem odpowiedniego modelu analiza zapotrzebowania na ciepło. Pompa ciepła DHP-AX może współpracować z istniejącą już instalacją ogrzewania lub z pewnymi jej elementami np. z zasobnikiem.
Jeśli potrzebujesz kompletnego rozwiązania, możesz uzupełnić pompę ciepła DHP-AX o potrzebne urządzenia. Możemy zaoferować specjalnie przystosowany zestaw wewnętrzny w celu uzyskania dodatkowej mocy grzewczej dla pokrycia szczytowego zapotrzebowania na ciepło.
Pompa ciepła DHP-AX spełni Twoje wymagania, niezależnie od tego czy są duże, czy małe – nie musisz płacić więcej, niż jest to konieczne.
Zalety:
- 75% energii to darmowa energia słoneczna.
- Niskie koszty inwestycji.
- Odzysk ciepła z powietrza zewnętrznego nawet przy –16°C.
- Ogrzewanie i ciepła woda użytkowa.
- Łatwy montaż dzięki budowie modułowej.
- Szybki, łatwy montaż.
- Cicha praca.
- Automatyczne odszranianie.
- Wysoka sprawność dzięki technologii bezpośredniego odparowania.
17750.jpg

Szybki łatwy montaż
Urządzenie składa się tylko z dwóch głównych modułów: zewnętrznego (pompy ciepła) oraz wewnętrznego (sterownika). Dzięki temu instalacja
urządzenia jest szybka i prosta. Pompa jest zlokalizowana na zewnątrz budynku, nie zajmuje powierzchni wewnątrz niego. Połączenie pomiędzy
modułem zewnętrznym, a budynkiem stanowią jedynie dwa rurociągi oraz dwa kable. Zewnętrzne usytuowanie sprężarki sprawia, że wewnątrz budynku nie znajdują się elementy emitujące hałas. Dzięki temu rozwiązaniu cisza w Twoim domu nie będzie niczym zakłócona.

 

 

19304.jpgWysoka roczna efektywność
W pompie ciepła DHP-AX zastosowano
wiele innowacyjnych rozwiązań zwiększających
jej roczną efektywność. Pompa ciepła
odzyskuje ciepło z powietrza zewnętrznego
nawet przy temperaturze –16°C. Charakteryzuje
się wysokim współczynnikiem COP*.
Posiada system automatycznego odszraniania,
uruchamiany tylko wtedy, kiedy jest
wymagane, co dodatkowo wpływa na
wydajność. W rezultacie zmniejsza się

 

DHP-AX zużycie energii elektrycznej.
Danfoss DHP-AX możemy wyposażyć w zestaw do przygotowania ciepłej ewody użytkowej, który składa się z: zasobnika 200l (z technologią TWS), podgrzewacz pomocniczy, pompa cyrkulacyjna oraz zawór 3-drogowy dla c.o./c.w.u.
Akcesoria.bmp

dane_tech.bmp