facebook

W ofercie posiadamy pompy ciepła firmy Viessmann.

glowna.jpg

Bezpłatne źródło ciepła zawsze przy Twoim domu
Energia systematycznie drożeje. Kurczące się zasoby paliw decydują o stałym wzroście cen.
To wystarczający powód by poważnie pomyśleć o wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii: na przykład jednej z pomp ciepła firmy Viessmann.

Proste działanie pomp ciepła
Sposób działania pompy ciepła jest w zasadzie bardzo prosty. O ile chłodziarka transportuje ciepło z wewnątrz na zewnątrz, to pompa ciepła transportuje ciepło zakumulowane w środowisku (poprzez system grzewczy) do wnętrza – do pomieszczeń mieszkalnych.

Bezpłatne ciepło z gruntu, wody i powietrza
Pompy ciepła wykorzystują bezpłatną energię cieplną z otoczenia, zależnie od systemu: z gruntu, z wody gruntowej, czy po prostu z powietrza. Zapłacić trzeba tylko za prąd, konieczny do napędu sprężarki.

Dzisiaj mądra inwestycja, a od jutra oszczędność
Pompa ciepła jest nieco droższa od konwencjonalnego systemu grzewczego. Jej zakup jest mimo to opłacalny, gdyż oszczędza się na kosztach eksploatacyjnych. Pompa ciepła Viessmann zamortyzuje się – zależnie od przeznaczenia i koncepcji systemu – nawet w ciągu niecałych 5 lat, gdy porównać ją do eksploatacji kotłowni olejowej.

 

1.jpg

Efektywna, nawet jeśli na zewnątrz jest zimno
Pompy ciepła Viessmann są tak efektywne, że zapewniają komfortowe ciepło przez cały rok – także w mroźne dni. Nie bez powodu ten system grzewczy cieszy się dużą popularnością w krajach skandynawskich.

Świadectwo świadomości ekologicznej
Pompa ciepła nie spala żadnych paliw i nie powoduje żadnych emisji substancji szkodliwych.
Przyczynia się wprost do lokalnej, ale również do globalnej ochrony środowiska naturalnego.

„Natural cooling” – ekskluzywny komfort
Nawet jeśli na zewnątrz jest gorąco, pompa ciepła zapewnia szczególny komfort.  Jej funkcja „natural cooling” pozwala zastosować system grzewczy do energooszczędnego schładzania pomieszczeń.

Dla każdej potrzeby, dla każdego wymagania
Oferujemy rozwiązania pasujące do wszystkich potrzeb. Dla domów niskoenergetycznych, dla obiektów nowych lub modernizowanych.

Wykorzystanie darmowej energii

1. Ciepło z gruntu (kolektor gruntowy)

2.jpg

Pompa ciepła pobiera ciepło poprzez kolektor gruntowy. Dzięki temu mogą realizować funkcję ogrzewania przez cały rok.

2. Ciepło z gruntu (sonda gruntowa)

3.jpg

Pompa ciepła pobiera ciepło poprzez sondę gruntową. Dzięki temu mogą realizować funkcję ogrzewania przez cały rok.

3. Kompaktowa centrala grzewcza

4.jpg

Kompaktowe centrale grzewcze są kompletnym rozwiązaniem dla domów niskoenergetycznych.  Na małej powierzchni zintegrowano w jednej obudowie: pompę ciepła solanka/woda, pojemnościowy podgrzewacz c.w.u., a także w centrali „wszystkie” komponenty potrzebne do przyłączenia kolektorów słonecznych.

4. Ciepło z wody gruntowej

5.jpg

Pompy ciepła pobierają ciepło z wody gruntowej, mającej zawsze stabilną temperaturę, dzięki czemu uzyskują najwyższe wskaźniki efektywności, także w zimne dni.

5. Ciepło z powietrza

6.jpg

Pompy ciepła wykorzystują nagrzane przez słońce powietrze zewnętrzne. W razie potrzeby (w zimne dni) mogą być wspomagane innym urządzeniem grzewczym.