facebook
Energia cieplna jest tuż przed drzwiami Twojego domu - pompy ciepła Vitocal 300 potrafią ją wykorzystać.I to tak efektywnie, że możesz zrezygnować z innych urządzeń grzewczych.

vitocal_300.jpg

Pompa ciepła solanka/woda: ciepło z gruntu
Vitocal 300 umożliwia wybór: energię można pobierać albo poprzez sondę gruntową, albo kolektor gruntowy ułożony na głębokości ok. 1,5 m. W obu przypadkach prawidłowo dobrana pompa ciepła bez problemu pokrywa całe zapotrzebowanie energii, nawet w zimne dni.

Pompa ciepła woda/woda: ciepło z wody gruntowej
Jeżeli warunki lokalne na to pozwalają, to dobrą alternatywą jest wykorzystanie ciepła wody gruntowej. W tym celu Vitocal 300 można dodatkowo wyposażyć i przystosować do pracy w trybie woda/woda, w którym osiąga się najwyższe wskaźniki efektywności.

Wydajna, cicha i niezawodna
Głównym elementem pompy Vitocal 300 jest wysokowydajna sprężarka Compliant Scroll. Cechuje się ona nie tylko niezawodnością, ale i cichą pracą, dzięki hermetycznej obudowie i podwójnej amortyzacji drgań. To ważna zaleta, jeżeli pompa ciepła ustawiona jest w pobliżu pomieszczeń mieszkalnych. Równocześnie sprężarka Compliant Scroll gwarantuje najwyższe wskaźniki eksploatacyjne i temperatury na zasilaniu do 55°C.

Komfortowa regulacja z nowymi funkcjami

Obsługiwany dialogowo regulator cyfrowy CD 60 przekonuje przyjaznym użytkownikowi pulpitem obsługowym z dużym wyświetlaczem tekstowym i zintegrowanym systemem diagnostycznym. Regulator zarządza całą instalacją grzewczą w razie potrzeby także kolektorami słonecznymi.

„Natural Cooling” - energooszczędne chłodzenie
Funkcja „Natural Cooling” w gorące dni pozwala wykorzystywać niskie temperatury gruntu lub wody gruntowej do chłodzenia pomieszczeń (konieczny osprzęt dodatkowy).

Przegląd zalet:
- jako pompa ciepła solanka/woda do wykorzystywania ciepła z gruntu. Moc grzewcza: 6,4 do 32,6 kW
- jako pompa ciepła woda/woda do wykorzystywania ciepła wody gruntowej.
- moc grzewcza: 8,4 do 43,0 kW
- całoroczny, pełnowartościowy system grzewczy
- zasada zunifikowanej konstrukcji modułowej oszczędza czas i koszty przy instalowaniu i serwisowaniu
- komfortowa obsługa w technice dialogowej
- od 12 kW dostępna jako pompa dwustopniowa
- niepalny i biologocznie degradowalny czynnik chłodniczy R407 C
- wysokie bezpieczeństwo eksploatacji, niezawodność i cicha praca sprężarki Scroll
Attachments:
Download this file (vitocal300.pdf)prospekt VITOCAL 300[ ]2414 kB